09.04.2021 07:37 0 raz

Kradł leki i sprzedawał przypadkowym osobom

źródło: KPP Tczew

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże. Ustalili, że sprawca wchodził do aptek na terenie miasta i wykorzystując nieuwagę personelu, kradł artykuły farmaceutyczne i wyroby medyczne. Sprzedawał skradziony towar po okazyjnych cenach przypadkowym osobom.

Tczewscy kryminalni dowiedzieli się, że od początku tego roku w aptekach na terenie miasta dochodziło do kradzieży. Policjanci zajmujący się tymi sprawami ustalili, że ten sam sprawca wchodził do sklepów z lekami i wykorzystując nieuwagę personelu, kradł artykuły farmaceutyczne i wyroby medyczne.

W wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty na kwotę blisko 15 tysięcy złotych – poinformował asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Kryminalni tczewskiej jednostki wytypowali i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którym okazał się bezdomny 32-letni mężczyzna. Stróże prawa ustalili, że sprawca sprzedawał ukradziony towar przypadkowym osobom, po okazyjnej cenie.

Śledczy przesłuchali mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży. Okazało się, że 32-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za te czyny odpowie w warunkach recydywy, za co grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24