06.04.2021 08:34 26 NW/raz

'Dewiant 2021' - były senator przywiązał psa do samochodu i ciągnął?

Źródło:policja.pl

Były senator PiS Waldemar B. został zatrzymany przez policję. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad psem, którego miał ciągnąć za samochodem. Stanowisko w tej sprawie wyraziła mi. organizacja „Ludzie przeciw myśliwym”. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Aktualizacja 06.04.2021, godz. 8:30

"Kocham zwierzęta (...) Tak jak ja się psami opiekuję to mało kto (...)" - tak Waldemar B. mówił po tym, jak usłyszał zarzut za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem... Cytat ten znalazł się na plakacie "Dewiant roku 2021", który pojawił się w Kościerzynie.

Mieszkańcy Kościerzyny stanowczo wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy i okrucieństwa. Ostatnie wydarzenia poruszyły...

Opublikowany przez Inicjatywa Polska Kościerzyna Piątek, 2 kwietnia 2021

Plakat nawiązuje do wypowiedzi Waldemara B. z 2019 roku: „Mamy dość dyktatury dewiantów".


Aktualizacja 02.04.2021, godz. 12:50**

Jak informuje st. asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie do policjantów trafiło nagranie, na którym widać jak mężczyzna ciągnie za swoim samochodem przyczepione do haka zwierzę. Zdarzenie to nagrał kierowca, który jechał za podejrzanym Waldemarem B.

Policjanci z Kościerzyny od razu zajęli się sprawą i bardzo szybko ustalili tożsamość kierowcy tego samochodu, a jednocześnie właściciela psa. 61- letni mieszkaniec powiatu kościerskiego został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci zabezpieczyli również psa należącego do zatrzymanego mężczyzny, który trafił pod opiekę pracowników schroniska. Zwierzę nie miało jednak żadnych obrażeń – wyjaśnia st. asp. Piotr Kwidziński.

Mundurowi weryfikując kolejne informacje na jednej z posesji podczas przeszukiwać znaleźli i zabezpieczyli truchło psa, które przekazano do badań sekcyjnych. Funkcjonariusze sprawdzają czy znalezione ciało zwierzęcia jest tym, które zostało zarejestrowane na nagraniu.


61-letni Waldemar B., były senator z Kaszub w czwartek (1 kwietnia) został zatrzymany w powiecie kościerskim (woj. pomorskie) w sprawie znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co potwierdza Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mężczyzna miał przywiązać psa do haka samochodu i ruszyć. Z nagrań, które dostarczył policji świadek zdarzenia wynika, że zwierzę początkowo biegło za swoim właścicielem, ale później przestało nadążać. Przewróciło się i zaczęło być ciągnięte.

W piątek (2 kwietnia) Waldemar B. ma zostać doprowadzony do prokuratury.

Sprawę skomentował Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS:

„Na coś takiego nie ma miejsca wśród cywilizowanych ludzi. Bez znaczenia – senator czy nie, były czy obecny, z PiS, PO czy skądkolwiek. Liczę na profesjonalne działanie prokuratury i sprawiedliwy wyrok” – czytamy na twitterze.

Post w tej sprawie zamieściło także OTOZ Animals zapowiadając, że będzie reprezentować prawa pokrzywdzonego w tej bulwersującej sprawie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24