01.03.2021 08:30 4 raz

Stworzyli niebezpieczeństwo ‘na zebrach’ - zostali namierzeni przez policyjnego drona

źródło: KWP Gdańsk

Kierowcy, którzy łamią przepisy na pomorskich drogach myśląc, że policjanci tego nie widzą, nie znają dnia ani godziny, kiedy otrzymają wnioski o ukaranie. Działania stróżów prawa z województwa wspiera bowiem dron, dzięki któremu mundurowi mogą skutecznie karać niesfornych prowadzących pojazdy.

Podczas ogólnopolskich działań pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, które przeprowadzono w ostatni piątek lutego, pomorscy policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Policyjny dron latał przez 90 minut nad skrzyżowaniem ulicy Armii Krajowej z Havla oraz Łostowicką w Gdańsku.

Podczas nagrań z powietrza ujawniono 19 wykroczeń. Najczęstszym wykroczeniem było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów - podkreślają stróże prawa z Pomorza.

Jak czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji, podczas przeprowadzonych kontroli okazało się, że jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem osobowym. W dwóch przypadkach zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

źródło: KWP Gdańsk

Wobec kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe, zarejestrowane przez policyjnego drona, a niemożliwe było zatrzymanie przez patrol, zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu wraz z dowodem w postaci krótkiego filmu - podkreślają mundurowi z regionu.

I zaznaczają, że wiosenna aura powoduje, że na drogach pojawia się coraz więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że pieszy lub rowerzysta w konfrontacji z samochodem osobowym, ma niewielkie szanse na przeżycie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24