26.02.2021 11:06 0

'Marzec na obcasach', czyli bezpłatne szkolenia dla Pań na Kociewiu

źródło: pomorskie.eu

"Uwaga panie! Specjalnie dla Was darmowe szkolenia i planowanie kariery, czyli Marzec na obcasach" - ogłaszają przedstawiciele województwa pomorskiego. W ramach akcji m.in. na Kociewiu odbędą się bezpłatne zajęcia dla kobiet - w Tczewie i Starogardzie Gdańskim.

Jak podaje serwis prasowy pomorskiego samorzadu, w ramach cyklu "Marzec na obcasach" kobiety z całego województwa mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach rozwojowych, omówić swoje pomysły na karierę z doradcami zawodowymi i skorzystać z profesjonalnego coachingu. Pierwsze spotkania już 1 marca.

Z zajęć organizowanych przez 16 PUP-ów skorzystać mogą Pomorzanki na różnym etapie ścieżki zawodowej: poszukujące zatrudnienia, planujące zmianę lub rozwój zawodowy, a także te, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy - zachęcają pomorscy przedstawiciele.

W programie są webinary i konsultacje indywidualne z doradcami zawodowymi, m.in.: z zakresu poszukiwania pracy w czasie pandemii, rekrutacji online, odkrywania swoich talentów i mocnych stron, kompetencji przyszłości i planowania kariery zawodowej. Wśród prowadzących spotkania są również eksperci od zdrowego trybu życia, specjaliści od wizerunku i radcy prawni.

Zapraszam mieszkanki Pomorza by, szczególnie w tym niełatwym czasie, zadbały o siebie i swoje potrzeby. W tej chwili wszyscy mierzymy się z nowymi wyzwaniami na rynku pracy, a warunki społeczne i gospodarcze wymagają od nas gotowości do zmian. Urzędy pracy w naszym regionie koncentrują się teraz głównie na pomocy pracodawcom i przedsiębiorcom, ale nie chcieliśmy rezygnować z naszego corocznego wydarzenia i inspirujących spotkań – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Łącznie w 16 lokalizacjach regionu odbędzie się 45 spotkań, m.in. na Kociewiu:

TCZEW

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie

— 01.03.2021 (10:30-11:30) Zacznij zmiany od wiedzy - podstawowe informacje o aspektach prawnych zatrudnienia i umowach, jakie może Ci zaproponować pracodawca

Miejsce: online

Prowadząca: Kancelaria Radcy Prawnego Ewa Katarzyna Skrodzka

— 09.03.2021r. (12:00-13:00) Zmieniaj się, zaczynaj od małych kroków, poznaj podstawowe zasady pielęgnacji twarzy

Miejsce: online

Prowadząca: Centrum Kształcenia Zawodowego NAUKA Tczew

— 15.03.202r. (12:00-13:00) Zmiany w makijażu. Dostosuj makijaż do swoich potrzeb

Miejsce: online

Prowadząca: Centrum Kształcenia Zawodowego NAUKA Tczew

— 23.03.2021r. (12:00-13:00) Zmiany w planie zawodowym – sprawdź wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie, w drodze do nowego celu

Miejsce: online

Prowadząca: Żaneta Sadowska - Kierownik Działu Usług Rynku Pracy

— 30.03.2021r. (12:00 -13:00) Zmiany w CV w odpowiedzi na zmiany zachodzące w Twoich wyborach i rynku pracy

Miejsce: online

Prowadząca: Katarzyna Roszman - doradca zawodowy

— 02.03.2021r.– 26.03.2021r. (10:00 – 14:00) – Kariera zawodowa od nowa -konsultacje indywidualne

Miejsce: online

Prowadząca: Katarzyna Roszman - doradca zawodowy

STAROGARD GDAŃSKI

Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim

— 25.03.2021r. (10:00-11:00) Świadomie silna na rynku pracy

Miejsce: online – webinarium na platformie ZOOM

Blok tematyczny: Dokumenty aplikacyjne -Jolanta Kurowska - doradca zawodowy

Dokumenty aplikacyjne Twoją wizytówką. Omówienie bloków znajdujących się w cv. Stworzenie idealnego życiorysu zawodowego i listu motywacyjnego. Dokument aplikacyjne to nasz pierwszy kontakt z rekruterem i to na ich podstawie decyduje on, czy spotkamy się w kolejnym etapie rekrutacji. Dlatego też warto przemyśleć to, jak powinny wyglądać, jakie informacje w nich umieścić i czego się wystrzegać.

Blok tematyczny: Zarządzanie czasem -Sylwia Makowska-Klin - doradca zawodowy

Czas - to jeden z podstawowych zasobów jednostki, który odpowiednio wykorzystany, może przyczynić się do sukcesu. Poznaj metody na skuteczne zarządzanie czasem, aby osiągnąć założone cele.

Blok tematyczny: Prawo pracy w czasie pandemii - Sylwia Neubauer-Borzyszkowska - doradca zawodowy

Blok poświęcony zmianom w przepisach prawa pracy, dostosowanych do aktualnych wydarzeń mających związek z pandemią koronawirusa. Ogół wprowadzonych rozwiązań, zwanych łącznie „Tarczą Antykryzysową" wprowadza pewne uregulowania oddziałujące na szeroko rozumiane prawo pracy, a bezpośrednio także na obowiązki pracodawcy i pracowników w czasie epidemii. Dotyczą one m.in. pracy zdalnej, urlopów wypoczynkowych i urlopów bezpłatnych, opieki nad dzieckiem, wyjazdów służbowych, wypowiedzenia i rozwiązania stosunku pracy, a także przestrzegania przepisów BHP, czy zasięgania informacji o stanie zdrowia pracowników.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24