22.02.2021 12:18 0 raz/gniew.pl

Gniew: Wspieraj lokalnie, zozliczając PIT

Archiwum

Gmina Gniew przystąpiła do projektu „Wspieraj Lokalnie”, który ułatwia przekazywanie 1% dla lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu PIT. W ramach projektu gmina otrzymała bezpłatny program do rozliczania podatków – “PITax.pl Łatwe podatki”, promujący rozliczenia podatku na terenie danej jednostki samorządu oraz do przekazania 1% lokalnym OPP.

Aby skorzystać z możliwości rozliczenia się za pomocą programu “PITax.pl Łatwe podatki” należy kliknąć poniższą ikonę „Rozlicz PIT w gminie Gniew” lub skorzystać z listy polecanych stron internetowych, znajdującej się u dołu witryny www.gniew.pl (w razie potrzeby proszę przewinąć listę). Rozliczających PIT dodatkowo zachęcamy do skorzystania z listy lokalnych OPP dostępnej w programie i przekazania 1% organizacjom z terenu gminy Gniew.

Na terenie Miasta i Gminy Gniew organizacjami posiadającymi status OPP, którym można przekazać 1% są:

— AKADEMIA OPALEŃSKA, KRS: 0000130173

— FUNDACJA DASZRADE IM. BARBARY KARACZYŃSKIEJ, KRS: 0000408216

— FUNDACJA IM JANA III SOBIESKIEGO, KRS: 0000396082

— 1% można przekazać również miejscowym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

Główne założenia programu to zachowanie w regionie wpływów z PIT-ów podatników oraz wspieranie i promowanie lokalnych organizacji pożytku publicznego.

W związku z przystąpieniem gminy Gniew do projektu „Wspieraj lokalnie”, umożliwiającego organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego, informujemy lokalne OPP o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na naszej stronie internetowej. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani są do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP, czyli między innymi dla Państwa organizacji.

W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji/wizytówki dla OPP należy wypełnić następującego formularza: www.iwop.pl/formularz-dla-lokalnych-opp.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24