14.01.2021 12:55 0 raz

Kradli kable – wpadli na gorącym uczynku

źródło: KP Starogard Gdański

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, którzy wpadli na gorącym uczynku. Złodzieje zrywali przewody elektryczne w jednym z nieużywanych budynków przemysłowych. Teraz staną przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Śledczy ze starogardzkiej komendy przedstawili zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży przewodów elektrycznych oraz zniszczenia mienia. Usłyszało je dwóch mężczyzn w wieku 34 i 35 lat, którzy wpadli na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia około południa w Starogardzie Gdańskim. Dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które przebywają na terenie jednego z byłych zakładów produkcyjnych. Na miejsce skierowano znajdujących się w pobliżu policjantów, którzy w piwnicy jednego z budynków zatrzymali dwóch mężczyzn. Podejrzani próbowali ukryć się za paletami. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli torbę z pociętymi kablami elektrycznymi oraz nóż służący do ściągania izolacji – opisuje asp. sztab. Marcin Kunka, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Podejrzani zostali przekonwojowany do komendy, a na miejsce kradzieży skierowana została grupa śledczych, którzy zabezpieczyli pozostawione przez sprawców ślady.

Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił mundurowym na przedstawienie zarzutów. Straty spowodowane przez przestępczą działalność 2 mieszkańców Starogardu Gdańskiego oszacowane zostały na kwotę ponad 1,5 tysięcy złotych – dodał przedstawiciel starogardzkich stróżów prawa.

Teraz podejrzani staną przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet na 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24