12.01.2021 10:19 0 raz

Wyprawka tczewska dla noworodków

źródło: UM Tczewa

W 2021 roku władze Tczewa wprowadziły pakiet powitalny dla najmłodszych mieszkańców - tzw. Wyprawkę tczewską. Prawo do niej mają wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia tego roku i zameldowane w Tczewie.

Jak podaje serwis prasowy Tczewa, w skład tczewskiej wyprawki wchodzi: body, kocyk, maskotka, zakładka do książki, karta małego czytelnika oraz list powitalny od prezydenta Tczewa.

Mam nadzieję, że upominek na powitanie kolejnych małych mieszkańców stanie się symbolem przywiązania do naszego miasta, będzie pamiątką dla dzieci i miłą niespodzianką dla rodziców – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Dla mnie to wyraz radości, że możemy przywitać na świecie kolejnych tczewian. Mam nadzieję, że wielu z nich zwiąże swoją przyszłość z Tczewem, a nawet jeśli nie, to zawsze pozostanie on dla nich miastem rodzinnym, do którego chętnie będą wracali nie tylko we wspomnieniach.

Aby ubiegać się o wyprawkę, należy wypełnić wniosek i złożyć do Urzędu Miejskiego.

Wyprawka może być przekazana na dwa sposoby, co należy zaznaczyć we wniosku: można ją odebrać osobiście w UM lub poprzez wysyłkę na wskazany adres. Wniosek o przyznanie wyprawki składa się w terminie do 2 miesięcy od narodzin dziecka. Wkrótce pojawią się stosowne dokumenty (regulamin oraz wniosek) na stronie internetowej www.wrotatczewa.pl - informują przedstawiciele ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24