11.01.2021 13:30 0 raz/PUW

Ruszają badania pomorskich nauczycieli

źródło: PUW

W poniedziałek 11 stycznia rozpoczynają się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania będą trwały do 15 stycznia 2021 r. Jak podają służby wojewody pomorskiego, do udziału w testach w Pomorskiem zgłosiło się 11 492 nauczycieli i pracowników szkół.

Badania przesiewowe nauczycieli mają zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom szkół, jak i uczniom, a powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii. Jak podkreślają przedstawiciele rządu na Pomorzu, badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nauczyciele, a także obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, pracownicy sekretariatu, personel pomocniczy, odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, sprzątający i wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie. Do udziału w testach w województwie pomorskim zgłosiło się 11 492 nauczycieli i pracowników szkół - czytamy w komunikacie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Służby wojewody podają także, że w województwie pomorskim wymazy będą pobierane w 25 punktach pobrań ( 14 drive-thru i walk thru przyszpitalne, 2 punkty pobrań WOT, 8 punktów laboratoriów komercyjnych, 1 punkt pobrań przy Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku). Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i stronach Powiatowych Stacji Sanitarno–Epidemiologicznych.

Formularz zgłoszeniowy pozwala na szybki kontakt z Państwową Inspekcją Sanitarną i usprawnia przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Takiego zgłoszenia można dokonać także za pośrednictwem całodobowej infolinii pod nr 22 25 00 115 - dodają przedstawiciele PUW.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24