11.01.2021 11:30 0 raz

Mieszkańcy Nordy wypowiedzą się na temat roweru metropolitalnego

źródło: UM Tczewa

Na wtorek (12 stycznia) na godzinę 17:00 przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców metropolii dotyczącego Mevo 2.0. Spotkanie odbędzie się online i będą w nim mogli wziąć udział także mieszkańcy Tczewa.

Jak podają przedstawicieli metropolii, na spotkaniu oficerowie rowerowi oraz specjaliści od zamówień publicznych podsumują dotychczasowe działania, w tym trwający od maja dialog konkurencyjny i przedstawią harmonogram najbliższych działań.

Spotkanie to także okazja do dyskusji na temat rekomendacji dotyczących przyszłego systemu – zachęcają do udziału organizatorzy.

Spotkanie w formule online odbędzie się na platformie zoom, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz rejestracja.

System roweru metropolitalnego Mevo obejmuje 14 gmin OMGGS, w tym Tczew.

Od 26 marca do 28 października 2019 r. – ponad 160 tys. zarejestrowanych użytkowników, wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. Mevo było najbardziej popularnym systemem roweru publicznego w kraju.

Przez ostatnie miesiące – po wypowiedzeniu umowy nierzetelnemu operatorowi – zespół ds. Mevo, składający się z oficerów rowerowych oraz specjalistów od zamówień publicznych, rozmawiał z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu w trakcie dialogu technicznego. W maju 2020 został ogłoszony dialog konkurencyjny dot. nowego Mevo. Biorą w nim udział trzy firmy.

Ważnym elementem tego procesu są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo – podkreślają przedstawiciele metropolii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24