07.01.2021 09:45 3 raz/KWP Gdańsk

Próbował pogryźć policjantów – grozi mu pobyt ‘za kratkami’

źródło: policja.pl

Pomorscy stróże prawa zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Gdańska. Unikał odbycia kary więzienia. Podczas zatrzymania mężczyzna zaatakował policjantów.

Na początku stycznia w środku nocy policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że w jednym z bloków w dzielnicy Jelitkowo kilku mężczyzn zakłóca ciszę nocną. Gdy policjanci byli na miejscu zauważyli przy klatce schodowej trzech mężczyzn, którzy głośno się zachowywali.

Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany w celu odbycia roku i 6 miesięcy kary więzienia. Zaraz po tym, jak 30-latek dowiedział się, że będzie zatrzymany stał się agresywny. Mężczyzna próbował wyrwać się mundurowym i uderzać ich głową. W pewnym momencie pchnął z dużą siłą policjantkę, która upadła na betonową posadzkę. Mężczyzna był bardzo pobudzony i było od niego czuć alkohol — relacjonują pomorscy stróże prawa.

Na miejsce przyjechał kolejny patrol i funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Sprawca cały czas próbował się oswobodzić, pomimo założonych kajdanek wyrywał się, próbował gryźć oraz uderzać głową policjantów.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu poniżej 7 dni. Zgodnie z dyspozycją sądu sprawca został doprowadzony do aresztu w celu odbycia kary roku oraz 6 miesięcy pozbawienia wolności, dodatkowo grożą mu kolejne 3 lata więzienia – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grożą 3 lata więzienia. Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu poniżej 7 dni grożą 2 lata więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24