30.12.2020 19:30 0 WH/UM w Gdańsku

Niespodzianka dla mieszkańców - widokówki z okazji Nowego Roku na 'Zieleniaku'

Źródło: gdańsk.pl

Stolica Pomorza przygotowała nietypową atrakcję związaną z świętowaniem wejścia w 2021 rok. Na tzw. “Zieleniaku” pojawią się widokówki z gdańskimi motywami, gdzie zastosowano technikę video mappingu 3D.

Pożegnanie 2020 roku będzie inne niż w latach ubiegłych. Z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń, miejskie imprezy sylwestrowe zostały odwołane. Zalecane jest powitanie Nowego Roku w kręgu najbliższych osób, aby nie narazić swojego zdrowia.

Z tej okazji w Gdańsku w Sylwestra (31 grudnia) w godz. 16:30 - 19:00 i Nowy Rok (1 stycznia) w godz. 16:30 - 23:59 pojawią się widokówki z miejskimi motywami. Iluminacje zostały przygotowane w technice video mapping 3D. Pokaz odbędzie się na budynku przy ul. Wały Piastowskie 1, czyli na tzw. “Zieleniaku”.

Podczas projekcji widzowie będą mieli możliwość obejrzenia animowanych widokówek z najbardziej charakterystycznych miejsc Gdańska przeplatanych efektownymi abstrakcyjnymi animacjami i przekształceniami bryły budynku w 3D. Kolorowe animacje będą poruszały się płynnie po fasadzie, a dzięki sugestywnej grze świateł i cieni budowla zostanie podzielona na przesuwające się względem siebie wirtualne segmenty - informuje gdański ratusz.

Źródło: gdańsk.pl

Prace nad projekcją trwały ponad 40 dni. Do wyświetleń potrzebne są dwa potężne video projektory, każdy o mocy 31000 ANSI lumenów w rozdzielczości 4K.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24