30.12.2020 11:00 0 raz

Na widok stróżów prawa wyrzucił narkotyki

źródło: KPP Tczew

Tczewscy policjanci zatrzymali kolejną osobę za narkotyki. 32-letni mężczyzna podczas interwencji funkcjonariuszy odrzucił woreczki z amfetaminą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę (27 grudnia) o godzinie 12:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o dwóch osobach kręcących na terenie jednej z posesji, które najprawdopodobniej chcą coś ukraść.

Wysłani na miejsce mundurowi zauważyli dwóch znanych im mężczyzn, którzy zbierali tam orzechy. Jeden z mężczyzn na widok stróżów prawa odrzucił woreczek, bo jak się okazało w ten sposób chciał pozbyć się narkotyków. Policjanci zatrzymali 32-latka oraz zabezpieczyli prawie 20 gramów zakazanych środków – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, secjalista ds. Prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Funkcjonariusze zabezpieczone substancje wstępnie zbadali narkotestem, który wykazał, że była to amfetamina. Zatrzymany mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić 32-latkowi zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór – dodał przedstawiciel tczewskich stróżów prawa.

Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24