28.12.2020 08:28 0 WH/UM w Gdyni

Nowy sposób na walkę z koronawirusem - lampy dezynfekujące z PPNT

Źródło: gdynia.pl

Firma Portman Light z Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego pracuje nad lampami, które potrafią dezynfekować światłem. Dotychczas przedsiębiorstwo było znane z unikalnych lamp scenicznych. To kolejny sposób na walkę z COVID-19.

Portman Lights zaledwie rok temu weszła do międzynarodowej branży oświetlenia scenicznego. Realizatorzy wykorzystali sprzęt na koncertach m.in. Stinga i Eda Sheerana. Teraz znaleziono nowy obszar, w którym przedsiębiorstwo może się realizować – dezynfekcja światłem UV.

Są one na tyle dobre, a przede wszystkim bezpieczne i spełniają wszelkie normy, że postanowiliśmy zostać ich dystrybutorem na rynku krajowym. W między czasie rozpoczęliśmy prace nad własnym produktem, którego brakuje w gamie tych już dostępnych na rynku – mówi Dominik Zimakowski, dyrektor zarządzający Portman Lights.

Nowe urządzenie będzie bazować na potencjale i możliwościach, jakie daje wykorzystanie światła UV – na poziomie minimum 95 procent. Obecnie kończy się proces projektowania oraz dopracowywania detali technicznych. Polska lampa do dezynfekcji pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku.

Zależy nam, żeby zarówno nowe urządzenie, jak i cały pakiet narzędzi firmy, którą reprezentujemy w Polsce, były skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Wszystko po to, by znalazły swoje zastosowanie w domach, biurach, szkołach, przychodniach, w restauracjach, hotelach, centrach konferencyjnych, większych halach, a także po to, by marka, którą wypracowaliśmy sobie na świecie, w dalszym ciągu budziła pozytywne skojarzenia – podkreśla Zimakowski.

Badania nowego produktu zrealizował program stażowy InnovaBio Pomorze z Pomorskiego Parku Technologicznego w Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24