22.12.2020 10:50 0 raz

Internetowi oszuści zaatakowali na Kociewiu

źródło: policja.pl

Policjanci z Kociewia apelują o szczególną ostrożność podczas transakcji internetowych. Funkcjonariusze ostrzegają zarówno kupujących, jak i sprzedających swoje przedmioty na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Policjanci z posterunku w Zblewie otrzymali w ostatnim czasie dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży środków z kont bankowych. W obu przypadkach ofiarami oszustów były osoby sprzedające swoje przedmioty na jednym z portali ogłoszeniowych.

Dwie mieszkanki gminy Zblewo, które zgłosiły się do miejscowych śledczych, oferowały do sprzedaży przedmioty na jednym z portali ogłoszeniowych. Obie kobiety otrzymały linki z formularzem, w którym podały oszustom wrażliwe dane dotyczące swoich kart bankomatowych.

— W ten sposób przestępcy, zamiast uregulować zapłatę za zakupiony towar, wypłacili z konta pokrzywdzonych kilkaset złotych – wyjaśnił asp. sztab. Marcin Kunka, specjalista da. Prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Mundurowi przypominają, że cyberprzestępcy również podszywają się pod firmy kurierskie i rozsyłają sms-y lub maile o dopłatę kilkudziesięciu groszy do rzekomo wysłanej paczki. Aby uregulować płatność, wystarczy za pośrednictwem przesłanego linku, zalogować się do swojego konta bankowego. Jest to kolejna metoda przestępców, tym razem na przejęcie danych potrzebnych do zalogowania się na konto przyszłej ofiary.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24