14.12.2020 08:27 0 raz

Pobił rodziców, groził, że ich zabije

źródło: KPP Tczew

Tczewscy stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który stosował przemoc wobec rodziców - groził im śmiercią, a następnie ich pobił. Bandyta trafił przed oblicze prokuratora.

Na początku grudnia tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z zespołu wywiadowczego.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali w mieszkaniu mężczyznę, który awanturował się i cały czas groził śmiercią rodzicom. Stróże prawa ustalili, że agresywny mężczyzna przed interwencją również groził pokrzywdzonym śmiercią, a następnie ich pobił. Mundurowi przestraszonej kobiecie i mężczyźnie powiedzieli, że takie zachowanie sprawcy jest przestępstwem - poinformował asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Stróże prawa ustalili, że sprawca nie mieszka w tym mieszkaniu, lecz przyszedł tylko w odwiedziny. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkotestem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz uszkodzeń ciała. Prokurator zastosował wobec 38-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodał przedstawiciel tczewskich mundurowych.

Policjanci przypominają, że przemoc wobec osób najbliższych nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24