23.11.2020 08:30 7 raz

Pomorscy stróże prawa otrzymali wsparcie

źródło: KWP Gdańsk

Na Pomorzu ma być bezpieczniej, Kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy zasili miejscowe jednostki policji. Mundurowi otrzymali też wsparcie finansowe władz Pomorza.

Samorząd województwa pomorskiego przekaże policji 86 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom zakupione zostaną m.in. kamizelki i opaski odblaskowe oraz materiały edukacyjne dla szkół.

Jak wyjaśniają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, podpisane w tej sprawie porozumienie jest jednym z elementów wieloletniej współpracy naszego samorządu z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Pomorska policja otrzyma w sumie 86 tys. zł na realizację działań profilaktycznych związanych z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z tę sumę zakupione zostaną m.in. opaski i kamizelki odblaskowe dla pieszych oraz nakładki odblaskowe na rowery. Część z tych materiałów zostanie rozdana kierowcom podczas rutynowych kontroli drogowych - czytamy w komunikacie władz Pomorza.

Ponadto jeszcze w tym roku w szkołach w całym województwie policjanci z drogówki przeprowadzą akcję edukacyjną, promującą bezpieczne przemieszczanie się, zwłaszcza po zmroku.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z dróg publicznych, a przede wszystkim nauka dzieci i młodzieży właściwego zachowania się w obrębie tych dróg, wydają mi się ze wszech miar warte wsparcia – podkreślił marszałek Mieczysław Struk.

Środki finansowe to jednak nie wszystko - ważni są ludzie. Niebawem szeregi pomorskiego garnizonu policji wzmocnione zostaną o 72 funkcjonariuszy. Nowo przyjęci stróże prawa złożyli 19 listopada ślubowanie i otrzymali legitymacje służbowe.

Kandydaci, ubiegający się o przyjęcie do służby, muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego jak testy z wiedzy, psychologiczne, sprawności fizycznej, wywiad, komisję lekarską. W szkole policji adepci uczą się prawa, taktyki policyjnej, doskonalą także umiejętności strzeleckie. Po przeszkoleniu rozpoczynają służbę w jednostkach terenowych - wyjaśniają służby prasowe wojewody pomorskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24