20.11.2020 09:35 1 raz

Pobił żonę, zaatakował policjantów

Archiwum

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 35-latka, który podczas interwencji domowej znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną stróżów prawa. Ponadto mundurowi ustalili, że sprawca w trakcie awantury pobił żonę.

W połowie listopada tczewscy stróże prawa otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy doszło do awantury domowej. Mundurowi, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia, ustalili, że sprawca pobił żonę.

Podczas interwencji nietrzeźwy 35-latek był agresywny wobec policjantów. Sprawca nie stosował się do pleceń funkcjonariuszy, wyzywał policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną. Mundurowi byli zmuszeni użyć wobec 35-latka chwytów obezwładniających i kajdanek. Mieszkaniec powiatu tczewskiego pomimo założonych kajdanek nadal był agresywny i wyzywał stróżów prawa. W związku z tym zachowaniem mężczyzny, mundurowi doprowadzili go do miejscowej komendy – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. Prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego mężczyzny. Pijany i agresywny mieszkaniec powiatu tczewskiego noc spędził w policyjnej celi. W związku z tym zgłoszeniem policjanci sporządzili Niebieską Kartę.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanego 35-latka śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną, wymuszania czynności służbowych policjantów, naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje przedstawiciel tczewskich mundurowych.

Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 35-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres sześciu miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24