18.11.2020 18:40 4 NW/gdańsk.pl

Gdańszczanin Michał Milka z szansą na tytuł 'Człowieka bez barier' - oddaj swój głos!

Źródło: gdańsk.pl

Michał Milka to 37-letni gdańszczanin, który jako pierwsza osoba z niepełnosprawnością intelektualną został zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Dostał się do półfinału konkursu „Człowiek bez barier”. Głosować na niego można do piątku 20 listopada.

Michał od 12 listopada 2019 roku pracuje w Wydziale Spraw Obywatelskich w Referacie Ewidencji Działalności Gospodarczej w Gdańsku. Jest osobą niezwykle aktywną i wciąż się rozwija.

Teraz ma szansę zwyciężyć w XVIII edycji konkursu „Człowiek bez barier”. Dotychczas na Michała swój głos oddało ponad 3500 osób. Głosować można do piątku (20 listopada) do północy. Trzeba wejść na stronę niepelnosprawni.pl](http://www.niepelnosprawni.pl/cbb2020) wybrać osobę, na którą chce się zagłosować i potwierdzić swój wybór podając adres mailowy.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 3 grudnia 2020 roku podczas Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na portalu www.niepelnosprawni.pl, facebooku i na kanale YouTube.

Michał jest na tyle skromny, że nawet nam nie powiedział o tym głosowaniu, dowiedzieliśmy się o konkursie od osób z zewnątrz. Sposób w jaki przełamuje bariery będąc osobą z niepełnosprawnością, jest niesamowity. Michał rozpoczął pracę w Urzędzie w ubiegłym roku i doskonale się sprawdza, dlatego jego umowa o pracę została przedłużona. Jesteśmy dumni z Michała, trzymamy za niego kciuki w tym konkursie nie tylko dlatego, że jest naszym pracownikiem, ale również dlatego, że jest gdańszczaninem i reprezentuje nasze miasto – mówi Tomasz Filipowicz, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Organizatorem konkursu w serwisie www.niepelnosprawni.pl jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zachęcamy do głosowania!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24