10.11.2020 14:30 0 NW/KWP w Gdańsku

Policjanci zatrzymali motorniczego z marihuaną

Fot. archiwum

Policjanci zatrzymali 28-letniego pracownika gdańskiej komunikacji publicznej, który miał przy sobie marihuanę. W chwili zatrzymania był w pracy. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za co grożą mu 3 lata więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie zdobyli informację, że 28-letni mieszkaniec Gdańska ma przy sobie narkotyki. Dodatkową, istotną wiadomością było podejrzenie, że mężczyzna może prowadzić - jak podaje radio NordaFM - tramwaj przewożący pasażerów.

Policjanci pojechali na jeden z przystanków w Nowym Porcie, tam wylegitymowali mężczyznę i przeprowadzili kontrolę. Podczas czynności funkcjonariusze znaleźli przy 28-latku marihuanę, co potwierdziło badanie policyjnym testerem narkotykowym – informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mundurowi przekazali kilkanaście gramów zabezpieczonych narkotyków do dalszych badań biegłemu sądowemu, który określi ich rodzaj i ilość. W trakcie kontroli na szczęście nie było pasażerów i nikomu nic się nie stało.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Gdańska prawdopodobnie usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Za posiadanie środków odurzających grożą 3 lata więzienia, a za kierowanie pod wpływem narkotyków 2 lata "za kratami", utrata uprawnień do kierowania i wysoka grzywna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24