16.10.2020 09:39 0 raz

Tczew: Uderzenie w nielegalny hazard

fot. KPP Tczew

Tczewscy kryminalni kolejny raz uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów służących do gier hazardowych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie na początku października przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 6 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych – poinformował asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Właściciele pseudo kasyn i nielegalnych automatów do gier mogą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24