09.10.2020 13:20 0 NW/KWP Gdańsk

Pocięli maczetą i pobilli 26-latka. Sprawca usłyszał zarzuty

Źródło:KWP Gdańsk

Pocięli mężczyznę maczetą i nożem, pobili pałkami teleskopowymi i zniszczyli samochód. Kryminalni doprowadzili do aresztu 25-latka, jednego ze sprawców, który pod koniec czerwca tego roku zaatakował mieszkańca Gdańska. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu. W więzieniu może spędzić nawet osiem lat.

Tą sprawą policjanci zajmowali się od 20 czerwca. Tego dnia, w nocy zaatakowany został 26-latek z Gdańska. Do poszkodowanego został wówczas wezwany zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna zakrwawiony i pobity leżał przed jednym z bloków w dzielnicy Osowa.

Mężczyzna powiedział policjantom, że gdy wychodził z samochodu został zaatakowany przez kilku nieznanych mu mężczyzn. Ci pobili go m.in. pałkami teleskopowymi i pocięli nożem i maczetą. 26-latek miał pocięte ciało, głowę i połamane kończyny – informują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Sprawcy zniszczyli także samochód pokrzywdzonego – powybijali szyby, pocięli tapicerkę i uszkodzili karoserię.

Okazało się, że ranny mężczyzna był poszukiwany i ma do obycia karę blisko pół roku pozbawienia wolności. Notowany był także za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu - wyjaśniają mundurowi.

Grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki i policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Policji KWP w Gdańsku zabezpieczyli na miejscu zdarzenia wiele śladów, które później zostały poddane analizie. Równolegle swoją pracę wykonywali także policjanci prewencji i kryminalni z komendy miejskiej, którzy szukali sprawców pobicia.

Z relacji mundurowych wynika, że pokrzywdzony odmawiał współpracy z policją. Mimo to, udało się zebrać istotne informacje, które pomogły w ustaleniu tożsamości jednego z podejrzanych. Na początku tygodnia, tj. około 5 października, kryminalni zatrzymali 25-latka w jednym z mieszkań na terenie Rumi.

Pseudokibic jednej z trójmiejskich drużyn piłkarskich, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia takie jak pałki teleskopowe, noże, broń pneumatyczną, miotacz gazu, środki pirotechniczne w postaci rac, amunicję, naboje startowe. Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane do badań biegłemu z zakresu balistyki. Policjanci na poczet przyszłych kar w mieszkaniu 25-latka zabezpieczyli również kilka tysięcy złotych – czytamy na pomorska.policja.gov.pl.

Źródło:KWP Gdańsk

W środę (7 października) zatrzymany pseudokibic został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, w wyniku czego pokrzywdzony został narażony na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia. Prokurator podkreślił także chuligański charakter tego czynu. Mężczyzna usłyszał też zarzut zniszczenia samochodu.

Najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24