07.10.2020 08:40 0 WH/siepomaga.pl

Dramatyczna walka o życie małej Darii - potrzebna pomoc!

siepomaga.pl

Dziewięciomiesięczna Daria choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Lek, który uratuje jej życie kosztuje ponad 6 milionów złotych. Liczy się każdy grosz i każda minuta, bo jej stan zdrowia się pogorszył.

SMA to rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawia, że każdego dnia umierają mięśnie. Z czasem dziecko traci możliwość chodzenia, przestaje siedzieć, ruszać rączkami i nóżkami. Gdy już może tylko leżeć, choroba odbiera zdolność przełykania, a potem oddychania. Jedyną nadzieją jest terapia genowa. To najdroższy lek świata. Mała Daria potrzebuje ponad 6 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem. Gdańszczanka ma już 9 miesięcy, a terapię powinno rozpocząć się przed ukończeniem drugiego roku życia.

Niestety spełniły się najgorsze obawy. Od kilku dni Daria przechodzi infekcję. Nawet najmniejsze przeziębienie to dla niej śmiertelne zagrożenie. Dziewczynka dostała gorączki, której nie dało się zbić. Ilość wydzieliny spowodowała problemy z oddychaniem. Wysoka temperatura i spadające saturacje nie pozwoliły czekać – Daria w trybie pilnym trafiła do szpitala!

Całą noc oddychał za nią respirator, a ja modliłam się o to, by z tego wyszła… Jeśli dojdzie zapalenie płuc, może być jeszcze gorzej. Dla wielu dzieci z SMA to właściwie wyrok… Czasami zastanawiam się, jak wiele jeszcze dam radę znieść… Ale wtedy patrzę na moje dziecko. Daria, taka malutka, wytrzymuje, więc i ja muszę! Błagam Was o wsparcie. Każda cegiełka przybliża do celu - apeluje mama dziewczynki.

Im szybciej uda się zebrać sumę pieniędzy na leczenie małej Darii, tym szybciej wróci ona do zdrowia. Jedyna szansa na uratowanie jej życia to terapia genowa. Liczy się każda złotówka! Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy każde przeziębienie może być zabójcze dla dziewczynki.

Zbiórkę środków na leczenie można wesprzeć TUTAJ .


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24