23.09.2020 13:02 0 raz/gniew.pl

Gniew będzie świętował 723. urodziny

źródło: gniew.pl

Już w najbliższy piątek, 25 września Gniew będzie świętował 723. rocznicę urodzin. W tym roku obchody odbędą się w nieco zmienionej, pandemicznej formie. W trosce o zdrowie mieszkańców odwołane zostały zaplanowane wcześniej koncerty. Jednak na spragnionych kulturalnych wrażeń czekać będzie wyjątkowa wystawa pn. "Tu wszystko się zaczęło. Dzieje odtwórstwa historycznego w Gniewie".

Obchody 723. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich zainauguruje uroczysta msza święta w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie w intencji miasta i jego mieszkańców.

Po mszy nastąpi przemarsz na Rynek oraz upamiętnienie tej zaszczytnej rocznicy a także VII Gala Czytelnika "Czytelnik Roku 2019".

Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie Centrum Wsparcia Rodzin w Gniewie. Podczas wydarzenia wygłoszona zostanie również prelekcja historyczna "Przywilej lokacyjny dla Miasta Gniewa”.

Prawdziwą gratką dla miłośników gniewskiej historii będzie wernisaż wystawy pn. "Tu wszystko się zaczęło. Dzieje odtwórstwa historycznego w Gniewie".

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona. Zaplanowano transmisję live na kanale FB Gniewska TV.

Organizatorzy zapraszają do zwiedzania wystawy w weekend 26-27.09.2020 w godz. od 15.00 do 17.00 oraz w dni powszednie do 2 października w godz. od 10.00 do 18.00. Wstęp wolny!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24