21.09.2020 14:40 0 raz

Składał seksualne propozycje nieletniej - policjanci zatrzymali pedofila

fot. KMP Gdańsk

Kolejny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, po tym, jak wysyłał niecenzuralne zdjęcia i składał seksualne propozycje – jak mu się wydawało – 14-letniej dziewczynce. Stróże prawa przyłapali na gorącym uczynku 27-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli także środki odurzające, nielegalną broń i amunicję. Teraz może spędzić osiem lat za kratkami.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali w jednym z mieszkań w powiecie wejherowskim mężczyznę, który korespondował z 14-letnią dziewczynką i proponował jej seks. Na szczęście była to - tylko i aż - kolejna akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy, dzięki których działaniom udało się zatrzymać podejrzanego.

Jak informują policjanci z gdańskiej komendy, 27-latek będąc przekonanym, że pisze z młodą dziewczyną, wysyłał jej zdjęcia swoich genitaliów. Mundurowi bardzo szybko ustalili jego tożsamość i zatrzymali go w jego mieszkaniu. Na miejscu zabezpieczyli tablet, komputery, telefon i banki pamięci, które przekazane zostały do zbadania biegłemu sądowemu.

Gdyby tego było mało, to na miejscu mundurowi ujawnili także marihuanę, broń palną i kilkadziesiąt sztuk naboi. Te przekazano biegłemu z zakresu balistyki, który wstępnie ocenił, że na broń, którą posiadał mężczyzna wymagane jest pozwolenie, którego nie miał zatrzymany.

— Mężczyzna został w piątek (18 września) doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut prezentowania treści pornograficznych oraz składania małoletniemu poniżej 15 roku życia propozycji obcowania płciowego. 27-latek odpowie też za posiadanie broni palnej i środków odurzających - czytamy w komunikacie stróżów prawa z Pomorza.

Jak podkreślają służby, za przestępstwo wolności seksualnej i obyczajności i posiadanie narkotyków mężczyźnie grożą 3 lata więzienia. Za posiadanie broni i amunicji 8 lat – bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Sąd zadecydował o objęciu oskarżonego dozorem policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24