17.09.2020 14:30 0 raz

Dzieci ze Zblewa znajdą opiekę w nowym budynku

fot. UG Zblewo

Przedstawiciele gminy Zblewo nie ukrywają, że to najbardziej oczekiwana inwestycja. Rozpoczęła się budowa nowego przedszkola. Jak podkreślają urzędnicy – placówka w dodatku powstanie „w przepięknym miejscu!”

W sąsiedztwie szkoły w Zblewie powstaje przedszkole. Na realizację tej inwestycji czekało wieku mieszkańców gminy.

Od marzeń i planów przeszliśmy do czynów. Jestem szczęśliwy. To przedszkole jest bardzo potrzebne, wszyscy wiemy, iż obecny budynek w Zblewie jest stanowczo za mały. Już wkrótce Zblewo będzie miało przedszkole na miarę XXI wieku, a dzieci będą mogły uczyć się i bawić w komfortowych warunkach… - powiedział wójt Artur Herold.

W pierwszej kolejności plac budowy został ogrodzony i rozpoczęły się prace ziemne. Kolejne etapy prac to m.in. wykonanie fundamentów obiektu, ścian fundamentowych i przepustów wszystkich instalacji ujętych projektem pod fundamentami oraz przez ściany fundamentowe. Potem zostanie wykonana izolacja przeciwwilgociowa oraz cieplna fundamentów i ścian fundamentowych, a następnie zostaną one zasypane.

Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap I”. W tej chwili trwają przygotowania do złożenia wniosku o dofinansowanie na kolejny etap, który obejmie dokończenie budowy i wyposażenie obiektu – dodają przedstawiciele gminy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24