16.09.2020 15:48 0 raz

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – nie uniknie kary

fot. KPP Tczew

Stróże prawa z tczewskiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę ściganego listami gończymi oraz nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mieszkaniec Pomorza był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji w powiecie gdańskim przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany.

Funkcjonariusze sprawdzając to miejsce znaleźli i zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który był ścigany dwoma listami gończymi oraz nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego – poinformował asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Mężczyzna był ścigany listami gończymi wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Za popełnione przestępstwa kradzieży oraz oszustw sąd skazał mężczyznę na karę 22 miesięcy i 15 dni pozbawienia wolności.

Zatrzymany został doprowadzony do komendy, gdzie funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową. Zgodnie z decyzją sądu dzisiaj mężczyzna trafi do placówki penitencjarnej. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu – podkreśla przedstawiciel tczewskich stróżów prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24