14.09.2020 08:30 0 raz

Więcej składów połączy Kociewie z Trójmiastem i Malborkiem

źródło: pomorskie.eu

Będzie łatwiej korzystać z pomorskich kolei. Władze województwa zapowiedziały, że dodatkowe składy połączą Luzino z Trójmiastem i Tczewem. Pierwsze zmiany w rozkładach jazdy wejdą w życie od poniedziałku 14 września 2020 r.

Jak poinformował pomorski samorząd, zmiana rozkładu na linii 201 (Gdańsk – Słupsk) obejmuje uruchomienie dodatkowego połączenia pomiędzy Gdynią a Luzinem.

Od poniedziałku, 14 września 2020 roku pociąg kursujący w dotychczasowej relacji Tczew (13:26) - Gdynia Chylonia, zostanie wydłużony do Luzina (odjazd ze stacji Gdynia Główna o godz. 4:31) – czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

Z kolei od środy, 16 września uruchomiona zostanie również wieczorna para pociągów Malbork – Tczew – Malbork. Skład wyjedzie z Malborka o godz. 22:10, a w drogę powrotną z Tczewa o 23:12.

Na stacji Tczew pociąg będzie skomunikowany ze składem regionalnym jadącym z Gdyni Głównej. Umożliwi to późnowieczorny powrót do Malborka z Trójmiasta oraz przesiadki z pociągów dalekobieżnych, jadących z Bydgoszczy – podali pomorscy urzędnicy.

Przypomnijmy, jeśli chodzi o popularność korzystania z kolei, to Pomorze jest liderem. I to od lat. W wakacje, Urząd Transportu Kolejowego przedstawił raport z działalności przewoźników kolejowych w Polsce w 2019 roku. Wynika z niego, że mieszkańcy regionu doceniają i chętnie korzystają z transportu pociągowego.

„Prawie 61 mln pasażerów skorzystało w 2019 roku z pociągów kursujących na terenie województwa pomorskiego. Statystyczny mieszkaniec regionu w ubiegłym roku jechał pociągiem 26,1 razy. To najwięcej w Polsce. Pod tym względem Pomorze od lat jest krajowym liderem” – czytamy na pomorskie.eu.

Wynik ten jest trzy razy wyższy niż średnia w kraju, która wynosi 8,7. Drugi wynik w kraju osiągnęło województwo mazowieckie (19,4) a trzeci Dolny Śląsk (11,2). Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24