01.09.2020 08:00 0 raz

Groził policjantom – może trafić ‘za kratki’

fot. KPP Tczew

Tczewscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który znieważył i groził śmiercią czterem funkcjonariuszom. Zatrzymany mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania był nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W więzieniu może posiedzieć nawet dwa lata.

Pod koniec sierpnia policjanci z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych. W trakcie tych działań funkcjonariusze sprawdzali również, czy podróżni w pociągach zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans.

O godzinie 14:20 podczas przejazdu pociągiem relacji Sopot-Tczew mundurowi rozpoczęli interwencję wobec osób spożywających alkohol oraz palących papierosy w pociągu. Wylegitymowany przez policjantów 39-latek zaczął być wulgarny i agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Pomimo pouczeń mężczyzny o zachowaniu zgodnym z prawem, ten stawał się jeszcze bardziej agresywny i zaczął wyzywać oraz znieważać funkcjonariuszy SOK. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny stróże prawa byli zmuszeni użyć wobec niego siły fizycznej oraz kajdanek – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Mundurowi zatrzymali agresywnego i nietrzeźwego 39-latka, którego wyprowadzili z pociągu i przewieźli do tczewskiej komendy. Policjanci przebadali zatrzymanego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany 39-latek w budynku komendy zaczął znieważać oraz grozić śmiercią policjantom. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie – dodał przedstawiciel tczewskich stróżów prawa.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz znieważenia interweniujących funkcjonariuszy. 39-latek przyznał się do popełnionych przestępstw oraz poddał dobrowolnie karze. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolność.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24