26.08.2020 09:44 0 raz

Zaatakował starszą panią, rzucił w nią butelką

fot. KPP Tczew

Tczewscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia ciała. Według ustaleń mundurowych, sprawca przewrócił starszą kobietę, a następnie zaczął ją kopać oraz rzucił w nią butelką po piwie.

W sobotę 23 sierpnia po godzinie 13:30 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który ma bić starszą kobietę na jednej z ulic w mieście.

Interweniujący stróże prawa po przyjeździe na miejsce natychmiast zatrzymali wskazanego przez świadków sprawcę, który próbował się oddalić. Nietrzeźwy 33-letni mieszkaniec Gdańska był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Stróże prawa byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Policjanci zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że sprawca podszedł do idącej chodnikiem 71-latki i ją przewrócił, a następnie zaczął ją kopać oraz rzucił w nią butelką po piwie. Dodatkowo stróże prawa na miejsce wezwali ratowników medycznych, którzy karetką zabrali pokrzywdzoną do szpitala.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj przedstawili 33-latkowi zarzut dotyczący uszkodzenia ciała, do którego się przyznał – dodał przedstawiciel tczewskich mundurowych.

Za to przestępstwo grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24