25.08.2020 08:30 0 raz

Od 14 lat walczą o drogę - zbierają podpisy poparcia

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Jeszcze tylko do wtorku (25 sierpnia) można podpisać się pod apelem o pilną modernizację drogi wojewódzkiej nr 214 w Zblewie. Jak podkreślają organizatorzy akcji, na tę inwestycję mieszkańcy czekają już od kilkunastu lat.

"Drodzy Mieszkańcy, jest akcja i potrzebujemy Waszej pomocy! Zbieramy podpisy Mieszkańców na liście społecznego poparcia wniosku Wójta Gminy Zblewo skierowanego do Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie Województwa Pomorskiego 2021 na pilną modernizację drogi wojewódzkiej 214 w Zblewie (na odcinku od DK22 do przejazdu kolejowego). Droga ta należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku" – czytamy na stronie internetowej gminy Zblewo.

Wszyscy wiemy, z czym na co dzień zmagamy się na ul. Kościerskiej w Zblewie. Mówiąc wprost: ciągłe korki, ogromny ruch, zwłaszcza teraz w okresie wakacji, gdy tysiące turystów jadą na Kaszuby i nad morze, wypadki, kolizje itd. Potrzebna jest także budowa chodnika na odcinku od zjazdu z ul. Akacjową do przejazdu kolejowego. W dobie XXI wieku, brak ciągów pieszych w terenach zabudowanych, przy tak ważnej arterii komunikacyjnej, łączącej Ustkę z Warlubiem (czyli z A1) jest grzechem zaniechania! - wyjaśniają organizatorzy akcji zbierania podpisów.

I jak dodają: "o budowę chodnika na tym odcinku wnioskujemy od 14 lat!"

Kończy się na obietnicach zarządcy drogi i …nic się nie dzieje. Nie możemy się na to zgodzić! - podkreślają.

Wielka akcja zbierania podpisów ruszyła 18 sierpnia i potrwa do 25 sierpnia. Listy, na których można składać swój podpis poparcia dostępne są w Urzędzie Gminy, GOK-u i w Bibliotece. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania i podpis.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24