24.08.2020 17:50 0 rp/ Mat.pras

We wrześniu rozpoczną się licytacje z myślą o zwierzakach w Dąbrówce

Źródło: Pixabay.com

Prawie 200 darczyńców i tysiące osób, które licytowały vouchery na pomorskie usługi, przyczyniło się do zebrania ponad 41 tys. złotych, które trafiły w zeszłym roku do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce. W tym roku organizatorzy idą po rekord, a licytacje internetowe ruszają wraz z pierwszym dniem września.

Chcą uzbierać tytułową “Pake dla zwierzaka”. Akcja charytatywna polegająca na licytacjach odbywających się na Facebooku porwała do działania całe Pomorze. Przedsiębiorcy oferują vouchery, bony oraz fanty do swoich restauracji, spa, centrum rozrywki czy salonów tatuażu. Miłośnicy zwierząt i chętni na tego typu atrakcje licytują. Pozyskane środki trafią m.in. do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce.

W tym roku, w związku z koronawirusem, wiele organizacji oraz schronisk na Pomorzu ma problemy z zapewnieniem podstawowych potrzeb swoim podopiecznym. Dlatego właśnie dziewczyny z gdańskiego Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka podkręciły tempo i chcą w tym roku pobić rekord i pomóc jak największej ilości zwierząt – podkreśla Marta Słodnik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka.

Do poniedziałku (24 sierpnia), czyli na tydzień przed startem do udziału zgłosiło się już ponad 140 partnerów, chcących podarować vouchery na licytację. Ta liczba rośnie z godziny na godzinę, co - jak twierdza organizatorzy - tylko potwierdza fakt, że pomorscy przedsiębiorcy mają ogromne serce oraz nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt.

W tym roku organizatorzy stawiają na ekologiczne rozwiązania. Vouchery nie będą drukowane, tylko przybrały formę elektroniczną. Do ich zrealizowania jest potrzebny “tajny kod” generowany przez organizatorów. Po wpłacie oraz jej zaksięgowaniu, zwycięzca otrzymuje ten kod i może umawiać się z darczyńcą na realizację vouchera. 

Po zaksięgowaniu wszystkich wpłat, Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka przystąpi do rozmów oraz zakupów najpotrzebniejszych rzeczy do organizacji, które zgłoszą zapotrzebowanie na pomoc – dodaje Marta Słodnik.

Wszystkie licytacje dostępne są pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24