24.08.2020 15:30 0 raz/pomorskie.eu

Pokaż piękną wieś na zdjęciu - rusza konkurs fotograficzny

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Kilkanaście tysięcy złotych przeznaczono na nagrody dla najlepszych fotografów z Pomorza. Rusza konkurs „Tu jest moje miejsce-Pomorskie”. Wystarczy uwiecznić na zdjęciu to, jak zmieniła się pomorska wieś dzięki dotacjom z Unii Europejskiej.

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy województwa pomorskiego - zarówno dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat oraz dorośli. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 października 2020 roku. Celem jest pokazanie z nietuzinkowej perspektywy wpływu, jaki wywarła Unia Europejska na rozwój pomorskiej wsi.

Nowe technologie w uprawie ziemi i hodowli zwierząt, odnowione budownictwo wiejskie, zmodernizowane budynki gospodarcze czy nowoczesne rozwiązania i usprawnienia w zakresie ochrony środowiska, klimatu, a także aktywizacja kulturalna i społeczna mieszkańców wsi- to tylko niektóre z pomysłów na ciekawe zdjęcie, która może wziąć udział w konkursie fotograficznym „Tu jest moje miejsce-Pomorskie” – wyjaśniają organizatorzy.

Zgłosić można tylko jedną fotografię wraz z formularzem zgłoszeniowym. Termin składania zdjęć konkursowych mija 15 października 2020 r.

Ważne jest, by nadesłana do konkursu fotografia była zapisana w formacie JPG o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi. Zdjęcie nie może zawierać żadnych elementów ograniczających pole fotografii, w szczególności: logo, data, podpis itp. Ponadto uczestnik konkursu musi posiadać zgodę osób, których wizerunek utrwalono na fotografii. Co ważne, do udziału w konkursie nie będą dopuszczone fotomontaże, kolaże itp., wyjątek stanowi kadrowanie zdjęcia. Więcej szczegółów dotyczących zasad nadsyłania fotografii i praw autorskich umieszczono w regulaminie konkursu fotograficznego – czytamy na pomorskie.eu.

Autorzy najciekawszych fotografii w każdej z dwóch grup wiekowych (dzieci i młodzież oraz osoby pełnoletnie) otrzymają takie same nagrody pieniężne: za I miejsce 3000 zł, za II miejsce 2500 zł, za III miejsce 1500 zł oraz po cztery wyróżnienia, każde w wysokości 500 zł. Łącznie na nagrody i wyróżnienia jury przeznaczy 18 000 zł brutto.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24