31.07.2020 08:44 0 raz/gniew.pl

Festiwal historyczny Vivat Vasa już za tydzień!

fot. gniew.pl

W weekend od 7 do 9 sierpnia w Gniewie odbędzie się w iście historycznym wydaniu. W tym czasie zorganizowany zostanie Festiwal historyczny Vivat Vasa oraz Jarmark Rzemiosł Dawnych, połączony z koncertami muzyki dawnej. Władze Gniewu już dziś zapraszają do udziału w wydarzeniu!

Imprezę rozpoczną I Mistrzostwa Pomorza w Trójboju Kawalerii Historycznej na Łąkach Nadwiślańskich w Gniewie, które odbędą się o godz. 12.00. O godz. 16.00 w tym samym miejscu będzie miał miejsce Gniewski Turniej Husarski – Komunik Husarski.

W sobotę, o godz. 10.00 na rynku w Gniewie nastąpi ceremonia otwarcia „Jarmarku Rzemiosł Dawnych” oraz II edycji „Gniewskiego Pokazu Sztuki Kowalskiej i Płatnerskiej Pamięci Marcina „Gasa” Manikowskiego”, która oficjalnie rozpocznie weekendowe wydarzenia. Po niej uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w warsztatach „Wakacje z historią” oraz Gniewskim Jarmarku Rzemiosł.

Głównym wydarzeniem Festiwalu Historycznego VIVAT VASA! będzie „BITWA POD GNIEWEM 1626”, która w tym roku rozegra się w sobotę, 8 sierpnia o godz. 18.00 na łąkach nadwiślańskich, u stóp gniewskiej warowni.

Po tej widowiskowej inscenizacji zapraszamy Państwa ponownie na rynek, gdzie posłuchać będzie można koncertów muzyki folkowej.

Imprezę zakończą husarskie turnieje, które odbędą się w niedzielę, na zamku w Gniewie.

fot. gniew.pl

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Sellin – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z kolei Patronat medialny objęła TVP Historia.

Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z wytycznymi GIS dot. pandemii COVID – 19. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w harmonogramie imprezy ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Autorem zdjęć do trailera jest Studio A.

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na www.vivatvasa.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24