14.07.2020 11:40 5 rp/www.pomorska.policja.gov.pl

Została przyłapana na kradzieży więc postanowiła, że podpali gdańską galerię

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Dość drastyczny sposób na zemstę wybrała 32-letnia obywatelka Ukrainy, która próbowała okraść jeden ze sklepów mieszczących się w galerii handlowej w Gdańsku. Po tym, jak została przyłapana, po szarpaninie z pracownikiem ochrony, postanowiła wrócić w nocy i podpalić nie tylko cały sklep, ale i budynek galerii. Najbliższe 10 lat może spędzić w więzieniu.

Policjanci z Gdańska na początku lipca, w nocy, otrzymali zgłoszenie o podpaleniu drzwi wejściowych do jednej z galerii handlowych w Gdańsku. Jak podają policjanci, uruchomiona została instalacja przeciwpożarowa, co spowodowało, że zalano budynek galerii.

Podczas gdy na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, inni policjanci przeprowadzili rozmowy z pracownikami sklepu oraz świadkami. Kryminalni i dzielnicowi sprawdzali stacje paliw, na których podpalacz mógł zakupić kanister z benzyną – relacjonują mundurowi.

Pokrzywdzeni oszacowali starty na blisko pół miliona złotych. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, na których znaleźli sylwetkę sprawcy. Jak się okazało, ta jest im już znana.

Dzięki pracy na miejscu przestępstwa oraz zebranym i zweryfikowanym informacjom policjanci ustalili, że osobą, która ma związek z tym przestępstwem, jest 32-letnia kobieta, obywatelka Ukrainy – dodają policjanci.

Ta sama kobieta, miesiąc wcześniej usiłowała dokonać kradzieży rozbójniczej. Nie zapłaciła za towar, a po przekroczeniu linii kas użyła przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony. Kobieta groziła mu i znieważała z powodu jego przynależności narodowościowej.

Obywatelka Ukrainy trafiła do policyjnego aresztu, a potem została doprowadzona do prokuratury. 32-latka usłyszała 5 zarzutów zniszczenia mienia znacznej wartości, kradzieży rozbójniczej oraz znieważenia pracownika. Za te przestępstwa grozi kobiecie 10 lat pozbawienia wolności, w celi, w której drzwi nie będą możliwe do podpalenia. Sąd na wniosek prokuratora aresztował kobietę na najbliższe trzy miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24