09.07.2020 16:34 0 raz/UM Starogard Gdański

„100 twarzy miasta” dla uczczenia powrotu Starogardu Gdańskiego do Polski

fot. UM Starogard Gdański

Sto lat temu Starogard Gdański ponownie znalazł się w granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Rocznicę tą uczcili m.in. fotografowie z Kociewia, przygotowując wyjątkową wystawę.

Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę pt. „100 twarzy miasta”. Będzie można ja oglądać w Galerii „A” Starogardzkiego Centrum Kultury od 15 lipca od godziny 17:00 przez najbliższe dwa tygodnie. Wystawa związana jest symbolicznie z 100. rocznicą powrotu miasta Starogard do Rzeczypospolitej. W projekcie uczestniczyło siedmiu fotografów: Aleksandra Miotk , Małgorzata Żurek, Małgorzata Szachta , Edyta Lichy, Zbigniew Piotrowski, Karol Gołuński oraz Krzysztof Krajnik.

Było to dla nas spore wyzwanie, ponieważ zdjęcia zbiegły się z czasem, gdy ogłoszono stan epidemii i związane z nim liczne ograniczenia w przemieszczaniu się. Napotkaliśmy sporo przeszkód, które ostudziły zapał niektórych modeli, ale nie nasz. Koniec końców udało się stworzyć 100 portretów mieszkańców powiatu starogardzkiego, w przeważającej części mieszkańców miasta Starogard – powiedział Krzysztof Krajnik.

Osoby, które znalazły się na portretach to zwykli ludzie. Różni ich niemal wszystko: wiek, status społeczny, poglądy polityczne i przekonania. Ale jedna rzecz jest wspólna. Mieszkają w Starogardzie lub w okolicy.

Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach skłonić kogoś do bezinteresownego stanięcia i zapozowania przed obiektywem aparatu fotograficznego. To chyba jest najtrudniejsza część fotografii portretowej. Trzeba zdobyć zaufanie osób, które zamierzamy sfotografować i przekonać je do naszego projektu. Nam jak widać to się udało w 100 procentach. Z czego bardzo się cieszymy – dodała Edyta Lichy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24