06.07.2020 18:20 0 raz

Na terenie powiatu tczewskiego jest coraz bezpieczniej

fot. KPP Tczew

Większa wykrywalność przestępstw kryminalnych, mniej rozbojów i kradzieży. Na terenie powiatu tczewskiego jest coraz bezpieczniej. Miejscowi stróże prawa podsumowali pierwsze półrocze swojej pracy w tym roku.

Pomimo dodatkowych obowiązków, które związane były z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19, tczewscy policjanci w pierwszym półroczu 2020 roku osiągnęli lepsze efekty w walce z przestępczością, niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.

W pierwszym półroczu 2020 roku w powiecie tczewskim wszczęto 1282 postępowania, to o 374 mniej wszczętych postępowań niż w pierwszym półroczu 2019. W podsumowanym półroczu tego roku tczewscy policjanci wykrywalność przestępstw kryminalnych odnotowali na poziomie 73 procent. To o 3 procent więcej wykrytych przestępstw niż w pierwszym półroczu 2019 roku – poinformował asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Jak dodał, wzrosła także skuteczność działań policjantów w przestępstwach dotyczących włamań. W tych przestępstwach wykrywalność oscyluje w granicach 80 procent. Zmalała z kolei liczba rozbojów, kradzieży oraz uszkodzeń ciała.

Widać również poprawę w zakresie bezpieczeństwa na drodze. W pierwszym półroczu 2020 roku w 48 wypadkach życie straciło 5 osób, a 58 zostało rannych. To mniej w porównaniu do I półrocza ubiegłego roku odpowiednio o 30 wypadków, o 1 osobę zabitą oraz mniej o 43 osoby ranne. Policjanci podczas codziennych służb w I półroczu 2020 roku wyeliminowali z dróg powiatu tczewskiego 49 nietrzeźwych kierujących. Mundurowi w tym czasie zatrzymali 58 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24