29.06.2020 12:02 0 raz

Na Kociewiu wygrywa Andrzej Duda

Archiwum

Na Pomorzu w niedzielnych (28 czerwca) wyborach prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski. Z kolei na Kociewiu wyborcy postawili na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.

W powiecie starogardzkim wyborcy w większości głosowali na Andrzeja Dudę. Swój głos na obecnego prezydenta oddało ponad 47 procent głosujących. Drugi był Rafał Trzaskowski z poparciem rzędu 26 procent. Z kolei 15 procent osób, które wzięły udział w wyborach, zagłosowało na Szymona Hołownię.

Jeśli chodzi o powiat tczewski, to tutaj również w niedzielnych wyborach największym poparciem cieszył się Andrzej Duda. Swój głos na tego kandydata oddało ponad 40 procent wyborców. Rafał Trzaskowski mógł liczyć na wsparcie blisko 31 procent głosujących, a Szymon Hołownia zebrał ponad 16.5 procent głosów.

Z kolei w całym województwie pomorskim wygrał Rafał Trzaskowski z poparciem 38,5 procent wyborców. drugi był Andrzej Duda, na którego głos oddało blisko 32 procent osób, które udały się do urn wyborczych. Na Szymona Hołownię zagłosowało 16 procent osób z Pomorza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24