26.06.2020 10:30 0 raz/mat.pras

Nowy most powstanie pomiędzy Rokickimi jeziorami

fot. UG Tczew

Podpisano umowę na roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej w ramach inwestycji ,,Budowa obiektu mostowego nad przesmykiem pomiędzy jeziorem Rokickim Dużym a jeziorem Rokickim Małym''. Wykonawca zaproponował kwotę niższą o ponad 2 miliony, niż szacowali urzędnicy.

Całość planowanego zadania była oszacowana na kwotę 3 900 000 złotych, jednak w przetargu wyłoniono firmę, która wykona te prace za kwotę 1 698 271 złotych.

Cieszymy się, że finalnie przeznaczymy o ponad 2 miliony niższą kwotę niż wskazywały szacunki na wykonanie tego zadania. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców - bo z końcem roku przywrócimy ruch samochodów na tej drodze - powiedział po podpinaniu umowy wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.

W ramach przebudowy planowane jest m.in. rozbiórka starego mostu w całości z uwagi na bardzo zły stan techniczny obiektu; budowa nowego mostu o konstrukcji ramowej; budowa umocnień brzegowych; budowę ścieków skarpowych trapezowych; poręcze z obu stron obiektu i drogowe bariery na dojazdach; zmiana geometrii drogi w planie z poszerzeniem na odcinkach dojazdowych do mostu, budowę krótkich odcinków przejściowych chodnikowych dla pieszych.

Projektowany obiekt jest mostem przeprowadzającym ruch pieszy i samochodowy nad przesmykiem między Jeziorem Rokickim Małym a Jeziorem Rokickim Dużym. Wszystkie wody z wyżej wymienionych jezior, poprzez Kanał Młyński mają swoje ujście w rzece Wisła, w rejonie byłej Tczewskiej Stoczni Rzecznej – wyjaśniają przedstawiciele gminy Tczew.

Prace budowlane mają zakończyć się do końca 2020 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24