24.06.2020 10:30 0 raz/pomorskie.eu

Z Kociewia pojedziemy na plaże w Ustce

fot. pomorskie.eu

To wyjątkowa oferta pomorskich kolei. W sobotę (27 czerwca) rozpoczną kursowanie bezpośrednie pociągu do Ustki. Nowoczesne składy przejada m.in. przez Kociewie.

Władze województwa pomorskiego zachęcają do skorzystania z wakacyjnej możliwości podróży z Trójmiasta na plaże w Ustce.

W tym roku dojazd do bałtyckiego kurortu będzie jeszcze łatwiejszy. Dzięki modernizacji linii Słupsk-Ustka oraz zakupowi 10 elektrycznych składów Impuls damy mieszkańcom możliwość skorzystania z alternatywnego dla samochodu środka transportu – zapowiada Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Jeśli uwzględnimy korki na drogach i czas stracony na poszukiwanie miejsca parkingowego w Ustce, to okaże się że podróż pociągiem będzie nie tylko wygodniejsza ale i dużo szybsza – podkreśla marszałek.

Pociągi będą kursować codziennie. Z Trójmiasta do Ustki Uroczyska będą trzy połączenia. Składy wyjadą z Gdyni o godz.: 6:03, 9:33 i 16:25. Podróż potrwa niecałe trzy godziny. Co ważne, składy odjeżdżające z Gdyni o 9:33 i 16:25 będą jechać aż z Elbląga, dzięki czemu bezpośredni dojazd do Ustki zyskają mieszkańcy Malborka, Tczewa czy Pruszcza Gdańskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24