14.05.2020 14:30 0 raz

Tczewscy sportowcy wrócą na profesjonalny stadion

fot. UG Tczew

Na tę wiadomość czekało zapewne wieli miłośników sportu i aktywności. Nie dość, że tczewski stadion lekkoatletyczny zostanie udostępniony sportowcom, to jeszcze otrzymał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Jak podaje serwis prasowy Tczewa, boisko lekkoatletyczne przy ul. Bałdowskiej w Tczewie otrzymało certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jak zapewniają urzędnicy, stadion wkrótce zostanie udostępniony sportowcom.

Po przeprowadzeniu kontroli, PZLA stwierdził, że usytuowanie i parametry urządzeń zainstalowanych na stadionie przy ul. Bałdowskiej, a więc bieżnia czterotorowa na okrężnej i sześciotorowa na prostej, skocznia do skoku wzwyż, dwustronna skocznia do skoku o tyczce, dwie jednostronne dwuścieżkowe skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem, są zgodne z wymaganiami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - cztamy w komunikacie tczewskiego ratusza.

Jak podkreślili urzędnicy, zgodnie z ustalonymi przez Związek zasadami, stadion został zaliczony do stadionów kategorii V B. A to oznacza, że na obiekcie tym mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz rzut oszczepem.

W Tczewie mamy coraz bogatszą ofertę dla mieszkańców, którzy chcą aktywnie spędzać czas – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Stan epidemii nie pozwala nam obecnie w pełni korzystać z infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, ale mam nadzieję, że wkrótce ta sytuacja się zmieni. Jestem przekonany, że z boiska lekkoatletycznego będą korzystać nie tylko wyczynowcy, ale wszyscy ci, którzy cenią sport i dobrą kondycję.

Stadion ma zostać udostępniony po zakończeniu procedury odbiorowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24