21.04.2020 14:06 0 Gol

Piłkarze Arki i Lechii przeniosą się na wirtualną murawę

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Szesnastu piłkarzy reprezentujących wszystkie kluby Ekstraklasy zmierzy się w Ekstraklasa Cup – turnieju rozgrywanym w grze FIFA20. Wśród graczy zobaczymy m.in. Michała Nalepę z Arki Gdynia i Kacpra Urbańskiego z Lechii Gdańsk.

Ostatni mecz PKO Bank Polski Ekstraklasy rozegrano 9 marca i od tego momentu kibice z niecierpliwością czekają na wznowienie rozgrywek. Aby wypełnić lukę po zawieszonej z powodu epidemii koronawirusa lidze, Platforma CANAL+ wraz z PKO BP Ekstraklasą i partnerami organizuje wirtualne zmagania. Piłkarze 16 klubów będą rywalizować w turnieju z podziałem na cztery grupy. W każdej z nich wystąpią cztery kluby, a zawodnicy, w ramach drabinki podwójnej eliminacji, rozegrają łącznie sześć meczów. Awans uzyska dwóch graczy. Ośmiu najlepszych utworzy drabinkę pucharową, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie mecz–rewanż.

Trwający sześć tygodni turniej śledzić będzie można na antenie CANAL+ SPORT od 23 kwietnia. Tego dnia o godzinie 21:00 stacja pokaże starcie Legii Warszawa z Łódzkim Klubem Sportowym i Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze. Barwy Wojskowych reprezentować będzie Maciej Rosołek, Rycerzy Wiosny Dominik Budzyński, a zawodników z Podlasia i Górnego Śląska – kolejno – Bartosz Bida i Daniel Ściślak. W następnych meczach do pojedynków staną zwycięzcy ze zwycięzcami i przegrani z przegranymi czwartkowych spotkań. Zapowiedzi kolejnych starć znaleźć będzie można w social mediach m.in. Ekstraklasy i klubów.

Faza grupowa trwać będzie od czwartku do soboty o godzinie 21:00, w dniach 23–25 i 30 kwietnia oraz 1, 2, 7–9 i 14–16 maja. Program podsumowujący daną kolejkę zostanie wyemitowany o tej samej porze w niedziele: 26 kwietnia oraz 3, 10 i 17 maja. Cztery dni później – również w systemie od czwartku do soboty, z magazynem w niedzielę – rozpocznie się faza pucharowa turnieju.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24