28.10.2019 13:43 0 Gol

Asseco w formie. Kolejna wygrana gdynian w Energa Basket Lidze

W meczu piątej kolejki rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Asseco Arka Gdynia pokonało na wyjeździe Start Lublin 66:95. Była to czwarta wygrana podopiecznych trenera Przemysława Frasunkiewicza w trwającym sezonie EBL.

Wydaje się, że gospodarze nie unieśli presji i dali się zdominować bardzo dobrze dysponowanym i grającym zespołową koszykówkę gdynianom. Zwycięstwo cieszy, cieszy również dobra forma kluczowych graczy żółto-niebieskich, tym bardziej, że już w środę 30 października o godzinie 20:00 trudny sprawdzian w Gdynia Arenie i turecki Galatasaray Istambul w ramach 7DAYS EuroCup – napisał po spotkaniu ze Startem gdyński klub.

Początek meczu Start–Asseco był bardzo zacięty, ale to gdynianie mieli inicjatywę w ofensywie i częściej osiągali małą przewagę. Po akcjach Leytona Hammondsa goście potrafili uciec nawet na osiem punktów. Asseco Arka rozpędzała się, a po trójce Dariusza Wyki prowadzenie jeszcze bardziej rosło. Dzięki trafieniu Josha Bostica, po 10 minutach było 27:11. Drugą kwartę Start rozpoczął od małej serii 6:0, co pozwoliło tej ekipie nawiązać rywalizację. Nieźle później radził sobie Tweety Carter, ale kolejne rzuty z dystansu Bena Emelogu utrzymywały bezpieczną przewagę przyjezdnych. Dzięki akcji Bartłomieja Wołoszyna, po pierwszej połowie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywała 45:30.

Josh Bostic w pierwszych minutach trzeciej kwarty był niesamowity – po jego trzech kolejnych trójkach przewaga wzrosła aż do 23 punktów. W tym elemencie z kolei spore problemy miał zespół z Lublina, chociaż później przełamał się Brynton Lemar. Asseco Arka już teraz całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a po tej części meczu prowadziła 71:46. W czwartej kwarcie Start nadal nie potrafił zmniejszyć strat do rywali, nawet w momencie, gdy grali przeciwko zawodnikom rezerwowym. Dobrze zaprezentowali się m.in. Wojciech Czerlonko i Grzegorz Kamiński, a Asseco Arka zwyciężyła ostatecznie 95:66.

Start Lublin – Asseco Arka Gdynia 66:95 (11:27, 19:18, 16:26, 20:24)

TBV Start Lublin: Laksa 14, Carter 12, Dziemba 12, Lemar 10, Taylor 9, Jarecki 4, Szymański 3, Borowski 2, Gospodarek 0, Jeszke 0, Pelczar 0

Asseco Arka Gdynia: Bostic 18, Wołoszyn 12, Hammonds 10, Hrycaniuk 9, Kamiński 8, Wyka 8, Upson 7, Emelogu 6, Szubarga 6, Czerlonko 5, Malczyk 3, Moore 3