24.10.2019 13:36 0 Gol

Koszykarze Asseco wrócili z tarczą, z Półwyspu Apenińskiego

Po czterech kolejkach 7DAYS EuroCup Asseco Arka Gdynia na swoim koncie ma trzy wygrane. To trzecie dołożyli w środowy wieczór (23 października), pokonując we Włoszech Dolomiti Energia Trento. „Gdynianie zagrali zespołowo oraz bardzo rozważnie i pewnie pokonali gospodarzy (91:80)” – podkreśla klub z Trójmiasta.

Zespołowość, siła spokoju, rozkręcający się ze spotkania na spotkanie Emelogu i dominacja wysokich Asseco w pomalowanym. Rozważna gra Szubargi i waleczny Wołoszyn. Żółto-niebiescy, jakich lubimy w pełnej krasie – podsumował spotkanie na swojej oficjalnej stronie gdyński klub.

Na początku meczu niewielką przewagę mieli gospodarze. Później koszykarze Asseco próbowali przejąć inicjatywę i wyszli nawet na prowadzenie 9:8, jednak po pierwszej kwarcie to zespół Dolomiti Energia Trento cieszył się z korzystnego wyniku 19:16.

W kolejnej odsłonie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gdynianie. Dzięki dobrej grze Armani Moore i Adama Hrycaniuka oraz Bena Emelogu, goście wyszli na prowadzenie 28:21. Żółto-niebiescy w następnych minutach powiększali swoją przewagę i drugą kwartę Arka wygrała 28:13, a na przerwę schodzili, prowadząc 44:32.

Po powrocie na parkiet gra się wyrównała, jednak przyjezdni cały czas kontrolowali sytuację i nie pozwalali gościom na niwelowanie strat. Grę znakomicie organizował kapitan gdynian, Krzysztof Szubarga (12 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst), a świetnie pomagał mu w tym pierwszy asystujący po stronie Arki, Bartłomiej Wołoszyn (11 punktów, 8 asyst). Pod koniec trzeciej części spotkania gra stała się nieco nerwowa, jednak Asseco sprzyjało szczęście i wychodziło obronną ręką nawet z najtrudniejszych sytuacji. Po 30 minutach gdynianie wciąż zadecydowanie prowadzili (71:57) – relacjonuje gdyński klub.

Ostatnia kwarta to umiejętne utrzymywanie przez żółto-niebieskich dystansu do Dolomiti, dzięki czemu Asseco odniosło trzecią wygraną w czwartym meczu 7DAYS EuroCup, w stosunku 91:80.

Dolomiti Energia Trento – Asseco Arka Gdynia (19:16, 13:28, 25:27, 23:20)

Dolomiti Energia Trento: Knox 21, Gentile 16, King 11, Blackmon 10, Forray 9, Craft 6, Kelly 4, Mezzanotte 3, Lechthaler 0, Mian 0, Pascolo 0, Picarelli 0

Asseco Arka Gdynia: Emelogu 17, Hammonds 15, Upson 14, Szubarga 12, Wołoszyn 11, Moore 9, Hrycaniuk 7, Bostic 6, Czerlonko 0, Kamiński 0, Wyka 0