Gdańskie molo ponownie otwarte po generalnym remoncie

wtorek, 23 grudnia 2025
źródło: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)
źródło: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Gdańska i turyści mogą ponownie spacerować po gdańskim molo, które przeszło kompleksową modernizację. Jak przekazał Urząd Miasta w Gdańsku remont miał na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa konstrukcji, ale także poprawę estetyki i komfortu osób odwiedzających obiekt.

W trakcie prac gruntownie oczyszczono i zabezpieczono stalowe pale, wzmocniono ramy nośne oraz całkowicie wymieniono drewniane poszycie pomostu. Nowe deski i legary zastąpiły zużyte elementy, a metalowe części konstrukcji pod drewnianym pomostem zostały oczyszczone z korozji i zabezpieczone specjalnymi preparatami antykorozyjnymi. Odnowiono również poręcze oraz zamontowano nową lampę nawigacyjną.

Modernizacja objęła również elementy zwiększające wygodę użytkowników. Na pomoście pojawiły się stalowe balustrady, kosze na śmieci, drabinki umożliwiające wyjście z wody oraz stojaki na sprzęt ratunkowy. Zmodernizowano gretingi na dolnym pokładzie i instalację elektryczną. Spacerowicze będą mogli korzystać z 20 nowych ławek, a wkrótce pojawi się kolejnych 20, co oznacza, że liczba miejsc do odpoczynku zostanie podwojona.

ZOBACZ TEŻ. Widok na żywo na molo w Sopocie

Koszt inwestycji wyniósł blisko 2,2 mln zł i został pokryty z budżetu Gminy Miasta Gdańska. Nadzór nad remontem sprawował Gdański Ośrodek Sportu, a prace wykonała firma Krzysztof Rybakowski Magbud z Miechucina.

Z mola w Brzeźnie mieszkańcy ponownie mogą korzystać od 23 grudnia 2025 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Rekordowy maj na lotnisku w Gdańsku. Blisko 760 tysięcy pasażerów
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Rekordowy maj na lotnisku w Gdańsku. Blisko 760 tysięcy pasażerów

Ogromny pożar hali magazynowej ze zniczami. Nad miastem unoszą się kłęby dymu [AKTUALIZACJA]
Ważne
Nowe
Aktualizacja
piątek, 5 czerwca 2026 1

Ogromny pożar hali magazynowej ze zniczami. Nad miastem unoszą się kłęby dymu [AKTUALIZACJA]

Płacił cudzą kartą w sklepach. 20-latek usłyszy zarzuty
Nowe
piątek, 5 czerwca 2026

Płacił cudzą kartą w sklepach. 20-latek usłyszy zarzuty

Będzie więcej połączeń do Helu
piątek, 5 czerwca 2026 2

Będzie więcej połączeń do Helu

Ogień w pobliżu osiedla. Paliło się runo leśne
Nowe
piątek, 5 czerwca 2026

Ogień w pobliżu osiedla. Paliło się runo leśne

Od wyborów do samorządności. Jak 4 czerwca odmienił Kociewie
Nowe
piątek, 5 czerwca 2026

Od wyborów do samorządności. Jak 4 czerwca odmienił Kociewie

Zagra w finale French Open. Pierwszy poważny sukces osiągnęła w Trójmieście
piątek, 5 czerwca 2026

Zagra w finale French Open. Pierwszy poważny sukces osiągnęła w Trójmieście

W tym miejscu królowa polskich rzek łączy się z zatoką. Można tam spotkać foki i bielika
piątek, 5 czerwca 2026

W tym miejscu królowa polskich rzek łączy się z zatoką. Można tam spotkać foki i bielika

Marsz Równości przejdzie ulicami Gdańska
piątek, 5 czerwca 2026 10

Marsz Równości przejdzie ulicami Gdańska

Alkohol za kierownicą roweru. Kolejne interwencje policji
Nowe
czwartek, 4 czerwca 2026

Alkohol za kierownicą roweru. Kolejne interwencje policji

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →