19.09.2025 14:00 0 WGC / Miasto Tczew
W Sopockiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy „Oblicza”, będący podsumowaniem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Sopot 2025. Kuratorem wydarzenia był tczewianin Jarosław Kukowski.
W czwartek 11 września 2025 roku w Sopockiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy „Oblicza”, będącej podsumowaniem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Sopot 2025. Wydarzenie odbyło się po raz piąty i zgromadziło twórców z Polski i zagranicy.
Kuratorem artystycznym oraz komisarzem pleneru był Jarosław Kukowski, artysta pochodzący z Tczewa.
Podczas wystawy „Oblicza” zaprezentowano indywidualne dzieła uczestników pleneru oraz wspólną pracę wszystkich artystów – obraz o wymiarach 160 x 120 cm, zatytułowany „Oblicza”.
Wśród artystów, którzy wzięli udział w plenerze i współtworzyli obraz zbiorowy, znaleźli się:
Weronika Hempel
Magdalena Jankowska
Mariola Jaśko
Michał Kaszewski
Martyna Kliszewska
Ewelina Koszykowska
Sabina Maria
Iwona Ostrowska
Jacek Pałucha
Daniel Pawłowski
Daniel Pielucha
David Schab
Angelika Telenga
Konrad Wieniawa-Narkiewicz
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.