Działka budowlana wystawiona w przetargu. Znajduje się w pobliżu drogi wojewódzkiej

piątek, 1 sierpnia 2025, 11:00
fot. Miasto i Gmina Pelplin
fot. Miasto i Gmina Pelplin

Gmina Pelplin ogłasza przetarg na sprzedaż działki w Małych Walichnowach. Nieruchomość o powierzchni 648 m² objęta jest warunkami zabudowy pod dom jednorodzinny.

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin ogłosił drugi nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż prawa własności działki nr 135/3 położonej w miejscowości Małe Walichnowy, na terenie gminy Pelplin.

Działka ma powierzchnię 0,0648 ha i znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 229, z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej. Nie posiada jednak urządzonego zjazdu. Na terenie znajduje się niewielki budynek gospodarczy, który nie jest trwale związany z gruntem. Przez działkę przebiegają sieci: sanitarna, wodociągowa oraz teletechniczna.

Dla działki wydano decyzję o warunkach zabudowy nr RPŚ.6730.23.2024.AKa z dnia 7 czerwca 2024 r.. Przewidziana inwestycja polega na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Cena wywoławcza wynosi 44 000,00 zł, do której zostanie doliczony 23% podatek VAT.

Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy w Pelplinie, przy Placu Grunwaldzkim 4, na I piętrze w sali ślubów, w dniu 3 września 2025 r. o godz. 9:00.

Wadium w wysokości 8 800,00 zł należy wpłacić do dnia 27 sierpnia 2025 r. na konto Gminy Pelplin w banku BS Skórcz O/Pelplin, nr konta: 62 8342 0009 2000 0358 2000 0004.

Dokumentacja dotycząca przetargu, w tym ogłoszenie i decyzja o warunkach zabudowy, dostępna jest w załącznikach.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Pelplinie, pokój 30B, tel. 58 536-12-61 wew. 12.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Pożar mieszkania. Ewakuowało się 30 osób. Jedna osoba nie żyje
Ważne
poniedziałek, 31 sierpnia 2026

Pożar mieszkania. Ewakuowało się 30 osób. Jedna osoba nie żyje

Policyjny pies Dexa doskonalił umiejętności podczas ćwiczeń
piątek, 28 sierpnia 2026

Policyjny pies Dexa doskonalił umiejętności podczas ćwiczeń

Ostatni weekend wakacji. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach
piątek, 28 sierpnia 2026

Ostatni weekend wakacji. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

300 zł na szkolną wyprawkę. Sprawdź, do kiedy trzeba złożyć wniosek
piątek, 28 sierpnia 2026

300 zł na szkolną wyprawkę. Sprawdź, do kiedy trzeba złożyć wniosek

Uhonorowano działaczy opozycji antykomunistycznej
piątek, 28 sierpnia 2026 9

Uhonorowano działaczy opozycji antykomunistycznej

Pomorska Góra Piachu. 65-metrowe wzniesienie pośrodku lasu. Jest około 150 km od Wejherowa
piątek, 28 sierpnia 2026 6

Pomorska Góra Piachu. 65-metrowe wzniesienie pośrodku lasu. Jest około 150 km od Wejherowa

Blisko 200 gramów marihuany. Narkotyki znaleziono w aucie i mieszkaniu
czwartek, 27 sierpnia 2026

Blisko 200 gramów marihuany. Narkotyki znaleziono w aucie i mieszkaniu

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. Ważne zasady dla mieszkańców
czwartek, 27 sierpnia 2026

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. Ważne zasady dla mieszkańców

Spotkają się przed pomnikiem o świcie. Upamiętnią ofiary II wojny światowej
czwartek, 27 sierpnia 2026

Spotkają się przed pomnikiem o świcie. Upamiętnią ofiary II wojny światowej

Tłoczniej na drogach podczas powrotów. Policja przypomina o bezpieczeństwie
środa, 26 sierpnia 2026

Tłoczniej na drogach podczas powrotów. Policja przypomina o bezpieczeństwie

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →