27.06.2025 17:00 0 WGC / KPP Kościerzyna
Policjanci z powiatu kościerskiego zatrzymali mężczyznę, który wyrwał kobiecie portfel. Do ujęcia sprawcy przyczyniła się mieszkanka powiatu, która ruszyła za nim w pościg.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 27-letniego obywatela Kolumbii, podejrzanego o kradzież portfela na rynku w Kościerzynie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 czerwca 2025 roku, około godziny 13:00.
fot. KPP Kościerzyna
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca przejeżdżając rowerem obok 34-letniej kobiety, wyrwał jej portfel zawierający 950 złotych oraz dokumenty. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Kradzież zauważyła mieszkanka powiatu kościerskiego, która ruszyła za sprawcą na rowerze. Ujęła go w rejonie dworca kolejowego, gdzie doszło do szarpaniny, a następnie powiadomiła policję.
fot. KPP Kościerzyna
Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kradzieży zuchwałej, za co grozi kara od 1 roku do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.