16.06.2025 14:00 0 WGC / Miasto i Gmina Pelplin
Na placu przy świetlicy wiejskiej w Rajkowach w gminie Pelplin odbędzie się Piknik Ekologiczny – Dzień Kuropatwy. Organizatorzy zapowiadają wydarzenie z atrakcjami dla dzieci, dorosłych i miłośników przyrody.
W sobotę 21 czerwca 2025 roku, w godzinach 14:00–20:00, na placu przy świetlicy wiejskiej w Rajkowach odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Piknik Ekologiczny – Dzień Kuropatwy”.
Program obejmuje m.in.:
tradycyjny poczęstunek – dzik po kociewsku,
pokazy psów ras myśliwskich,
prezentację ptactwa drapieżnego oraz sygnałów myśliwskich,
edukacyjne stoiska przygotowane przez Nadleśnictwo Starogard, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Gdańsku oraz Policję z Tczewa,
stoisko Stowarzyszenia Dziedzictwo Historyczne Pomorza z atrakcjami,
stoisko firm Pelkom i Czyste Kociewie,
jazdę na koniu i kucyku,
Festiwal Kolorów,
występ zespołu Modraki Ojtoto z Pelplina,
strefę zabaw dla dzieci (animatorzy, dmuchańce, stoisko plastyczne, słodycze, wata cukrowa, popcorn),
strefę gastronomiczną,
konkursy z nagrodami.
O godzinie 20:00 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, podczas której zagra DJ Radny. Zaplanowano także nagrodę główną – niespodziankę.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.