11.06.2025 07:00 0 MS/KPP w Starogardzie
Policjant ze starogardzkiej drogówki otrzymał wyjątkowe podziękowanie. Do Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim wpłynął mail od mieszkanki Kociewia, która wyraziła wdzięczność za pomoc okazaną jej na drodze przez funkcjonariusza. W jej samochodzie doszło do awarii – jedna z opon straciła powietrze. Reakcja policjanta zaskoczyła kobietę swoją serdecznością.
Do sytuacji doszło 8 czerwca w miejscowości Rokocin. Policjant zatrzymał samochód kobiety, informując ją o zauważonej usterce. Mimo że jego obowiązki nie wymagały podjęcia dalszych działań, funkcjonariusz postanowił osobiście pomóc. Wymienił uszkodzone koło na zapasowe, dzięki czemu kobieta po kilkunastu minutach mogła bezpiecznie kontynuować podróż.
Komenda podkreśla, że każda policyjna interwencja to nowe wyzwanie. Nie wszystkie wymagają heroizmu – czasem wystarczy ludzka życzliwość i kilka minut, by odmienić czyjś dzień. Policjanci przypominają, że wzajemna pomoc na drodze ma ogromne znaczenie, a takie gesty wzmacniają zaufanie społeczne i pokazują, że mundur to nie tylko obowiązek, ale i misja.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670