07.06.2025 16:00 0 WGC / Miasto i Gmina Pelplin

Nowe drogi i zbiornik retencyjny w ramach inwestycji drogowej. Ruszają prace w rejonie osiedla wielorodzinnego

fot. Miasto i Gmina Pelplin

W Rajkowach rozpoczynają się prace budowlane przy ul. Modrzewiowej i ul. Klonowej. Inwestycja, realizowana na terenie Gminy Pelplin, została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z budową dróg na osiedlu wielorodzinnym w Rajkowach, obejmujące ul. Modrzewiową i ul. Klonową.

fot. Miasto i Gmina Pelplin fot. Miasto i Gmina Pelplin fot. Miasto i Gmina Pelplin fot. Miasto i Gmina Pelplin fot. Miasto i Gmina Pelplin fot. Miasto i Gmina Pelplin

Zakres inwestycji obejmuje:

  • budowę nawierzchni bitumicznej wokół osiedla,

  • budowę chodnika,

  • wykonanie sieci kanalizacji deszczowej,

  • budowę otwartego zbiornika retencyjnego wód opadowych.

Umowę na realizację inwestycji podpisali 22 maja 2025 r. Mirosław Chyła, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin oraz Michał Kubiak i Łukasz Żabierek w imieniu firmy „Strabag” Sp. z o.o.

Całkowity koszt zadania wynosi 2.107.705,49 zł.

Gmina Pelplin pozyskała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury”, typ operacji: „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.

O dokładnym terminie rozpoczęcia prac oraz możliwych utrudnieniach w ruchu urząd poinformuje w odrębnych komunikatach.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...